TMCh Henryk Witański

Jestem terapeutą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMCh). Uczyłem się i nadal doskonalę swoje kwalifikacje w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie oraz w Instytucie Avicenna, powstałym z inicjatywy Claude’a Diolosy.

Moimi najważniejszymi nauczycielami są dr Radha Thambirajah i Clode Diolosa.

Dr Radha Thambirajah ze Sri Lanki (zamieszkała w Wielkiej Brytanii), ukończyła studia medyczne w Chinach, w Shanghai Military Medical College w 1970, ze specjalizacją w akupunkturze. Jest uznawana jest za jedną z najbardziej doświadczonych i najwybitniejszych nauczycieli akupunktury na świecie. Wykłady prowadzi w tradycyjnym chińskim stylu, ucząc metodą opartą na doświadczeniu i praktyce.

Claude Diolosa z Francji (aktualnie mieszka w Asyżu) jest znanym w Europie specjalistą TMCh. Wykłada TMCh w formie kursów dla lekarzy i terapeutów m.in. w Szwajcarii, Austrii, Niemczech i Polsce. Ponadto prowadzi specjalistyczne szkolenia i wykłady otwarte. Jego głęboka wiedza i niezwykły talent w przekazywaniu tej trudnej i skomplikowanej sztuki, przyniósł mu szacunek i wielką popularność.
Medycynę chińską studiował w l’Université Européenne de Sinobiologie w Paryżu oraz w Chengdu University of Traditional Chinese Medicine (Syczuan, ChRL). Jego nauczycielami byli chińscy mistrzowie, ze znanych lekarskich rodów, w których rodzinny przekaz tradycyjnej medycyny chińskiej przekazywany jest od ponad dwudziestu pokoleń.

Przyjmuję też pacjentów w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Praktykuję Chen Taijiquan, biorę udział w seminariach wielkiego mistrza Chen Xiaowanga, (uważanego za najwybitniejszego żyjącego mistrza stylu Chen), mistrza Chen Ziqianga i innych wybitnych przedstawicieli tego stylu.

Henryk Witański